Mootorsaagide ja hekilõikurite hooldamise koolitus.

17. mai 2024 on toimumas koolitus teemal mootorsae hooldus (sealhulgas hekilõikurid) Koolitajaks on Aivo Smitt, kes alustas saagide maaletoomise ja müügiga juba 1995ndal aastal. Hetkel on tema ametinimetus järelteeninduse spetsialist. Lisaks koolitab ta edasimüüjaid ja tehnikuid ning tegeleb garantiinõuetega. Meie huviorbiidis on tema tehilised teadmised saagidest, hekilõikuritest jne.  Selleks, et koolitus oleks Sinu jaoks huvitav, siis võid juba ette püstitada teema/küsimuse, mis sind huvitab ja sellest saame ka koolitusel rääkida. Küsimus pane näiteks fb postituse kommentaaridesse või kirjuta info@eestiarboristid.ee 

Näide küsimusest/teemapüstitusest:

 • Millised on akutööriistade hooldamisel ja hoiustamise tehtavad põhilised vead? 
 • Räägime kütusesegudest ja vigadest, mis tehakse?
 • Jne, jne …

Päev jaguneb kaheks: esimesed 3-4 tundi on teooria saehooldusest ja praktika, mille käigus saab proovida ka erinevaid tööriistasid, mida arboristil igapäevatöös vaja on (seekord Husqvarna tööriistad). 

Päeva teises pooles saavad huvilised koos võistlusteks trenni teha (teooria ja praktika). Võtame ette ainult ühe võistlusala, milleks on seekord päästmine. Keskendume päästmise esimesele etapile, mis toimub siis, kui meil on veel jalad maas. Sel ajal võivad ka kogenud võistlejad hakata kokutama ning unustavad teha olulisi samme 🙂

Koolituspäev on kõigile tasuta !

Asukoht on täpsustamisel ja selgub lähiajal, aga tõenäoliselt Kesk-Eestis 🙂

Õppepäev kestab hommikust õhtuni. 

Miinimum osalejate arv on 15 inimest ja registreeruda saab alloleval lingil.

https://docs.google.com/spreadsheets/d/178p3EYZGK2TYyE3_LIshtwxJ90o9VdvkxS-YguH4UZw/edit?usp=sharing

EAÜ juhatus

Kerdi Varm

51905271

Toimunud koolitused

 • Standardikoolituse “Puittaimed haljastuses” EVS 939 1-4:2020 videod on järelevaadatavad siin.
   
 • Seminar Puude staatilise koormuse test (tõmbetest) / Static load test (pulling test), 7. juunil 2022.a kell 09.00 – 17.00  Luua Metsanduskoolis.
  Koolitajaks oli organisatsiooni Tree Statics Experts Association liige Harald Smit. Jalakasurma tõrjumise vahendit DutchTrig tutvustas Ron Schraever. 
  Puu tõmbetest võimaldab hinnata puutüve ja juurestiku vastupidavust puule mõjuvale jõule, mida võib põhjustada tuul, vihm või lumi. Tõmbetest on hetkel ainus meetod, mille tulemuste põhjal saab teha järeldusi puutüve murdumisohu ja juurestiku stabiilsuse kohta. Koolituse teoreetilises osas räägiti meetodi olemusest ja selle tulemuste interpreteerimisest, juttu tuli ka puude riskianalüüsist (visual tree assessment ), peale seda toimus tõmbetest. Koolituse kokkuvõte siin.